Küsimused

Hei!

Kui soovid teada veelgi rohkem vahetusõpilaseks olemise, Saksamaa, minu enda või millegi muu kohta, siis postita oma küsimus(ed) siia kommentaarikasti.

Ma ei hammusta (ja vastan, kui oskan)! :)

Eva-Maria

14 kommentaari:

  1. Hei,
    Kas sa oled muidu Saksamaal käinud? :)

    VastaKustuta
  2. Hei!
    Ei ole, kuigi tuttav sealsete lennujaamadega. :)

    VastaKustuta
  3. Hei!
    Millal ja kuhu sa pärispere juurde lähed?

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Hei! Sõidan Göttingeni teisipäeval, 26. augustil.

      Kustuta
  4. Miks valisid Saksamaa?

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Soovisin vahetusaastal uut praktilist võõrkeelt omandada. Kuna osalustasu on kõikide riikide puhul üsna suur, rändas kõige esimene mõte loomulikult kaugete Ladina-Ameerika hispaaniakeelsete riikide poole, kuid Eesti YFU jagab stipendiume vaid Euroopasse või täiesti uude sihtriiki minejatele.
      Korraks jäi Euroopas silma ka prantsuse keele õpe, kuid Prantsusmaa YFU eeldas vahetusõpilastelt varasemat keeleoskust, mis mul puudus, ning vabaks oli jäänud vaid üks programmikoht.
      Otsest tõmmet ma teistesse saksa keelt kõnelevatesse riikidesse ei tundnud (tean, et on kindlasti neid, kes on väga vaimustunud näiteks Austria lumistest mägedest) ning seega langes valik loomulikult Saksamaa kasuks. Alles jäi veel üllatus, et millisesse regiooni mulle vahetuspere leitakse.

      Valimispäevalgi olid seda läbi viinud YFU vabatahtlikud oma vahetusaasta Saksamaal veetnud ning kõik muljetasid väga positiivselt. Kiideti ka korraldust - minu vahetusaasta algas 3-nädalase keelelaagriga, kus sai keelele algpõhja, ning Saksamaa keskaastaseminarid on samuti positiivselt tuntud. Teadsin ette, et sõlmin lepingu viimasel hetkel pärast stipendiumiintervjuu tulemuse teadasaamist ning unistada tuli reaalselt ehk valida riik, kuhu kohti leiduks.

      Lugedes vahetusõpilaste blogisid, sain veelgi kindlust oma otsuse õigsusesse. Järjest rohkem tundus mulle just see riik ja kultuur hetkel sobiv ja minu huvidega seotud.

      Kuigi ise ei mäleta varasemast, et mul oleks olnud sellist suurt Saksamaa-vaimustust, siis siiani pole veel oma sisetunde usaldamist kahetsenud. Ausalt öeldes ei oska ma ühtegi ebameeldivat/häirivat joont siinses kultuuriruumis välja tuua ja eks see räägibki minu valiku kasuks. :)

      Kustuta
  5. Kui raske oli Eestist lahkuda, sõpradest, koolist jne?

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Loomulikult ei olnud lihtne langetada otsust 11 kuuks Eestimaa pinnalt lahkuda. Kuid see on osa vahetusaasta kogemusest ning olin selle jaoks valmis. Vahetusaasta pakub palju rohkemat, mida võita, mitte kaotada. Tõelised sõbrad on minu jaoks ka pärast vahetusaastat olemas ning minu pere toetus on alati täielik. Aja jooksul olen küll Eestiga kontakti omades (nt Skype'i kaudu) emotsionaalsemaks muutunud, kuid tegelikult ei saa öelda, et igatsus väga suureks kasvanud on. Hetkel võin juba oletada, et kuigi sõidan juulis meelsasti koju, jääb killuke minust minu teise koju ning siis tuleb juba teistpidise igatsusega toime tulla. Õnneks kohanevad vahetusõpilased kiiresti uute olukordadega. :)

      Kustuta
  6. Kas on ka koduigatsus või vahel selline tunne, et miks sa ikka Saksamaal oled?

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Mõnikord ikka tekib koduigatsus. Vahetusaasta ei ole ainult nn. Fun Fun Fun, kuigi vahetusõpilaste blogidest võib jääda pisut petlik mulje (rahulikematest või nukradest hetkedest vahetusõpilased tihti just postitusi ei kirjuta). Minul aga väga suuri igatsuslaineid ei ole olnud ning kuna olin juba enne Saksamaale tulekut endale teadvustanud, et vahetusaastalgi on raske, olen sellega toime tulnud.

      Loodan, et sain Sinu küsimuse teisest poolest õigesti aru. Ei, selliseid hetki ei ole olnud, mil mõtlen, et miks ma küll nüüd Saksamaal olen, sest siin minu koht ei ole. Raskeid hetki on esinenud, kuid ma ei ole kunagi mõelnud, et allaandmine väljapääs oleks. :)
      Saaksin tuua isegi mõne värvika näite eelmisest sügisest, kuid need lood on pisut komplitseeritud ja mitmetahulised, et hetkel siia kirjutada. Võib-olla kirjutan sellest millalgi hiljem...

      Nüüd, kui keerulisemad olukorrad seljatanud olen, võin olla uhke, sest seeläbi olen väga palju arenenud ning vahetusaasta pakub mulle viimastel kuudel kindlasti palju positiivset!

      Kui midagi segaseks jäi, küsi julgesti! :)

      Kustuta
  7. Hei,
    Minu küsimused on seotud vahetusaasta jaoks rahastuse leidmisega - kas stipendiumile kandideerimine oli pigem keeruline või kerge? Kuidas toetajate leidmine õnnestus ja kas mingeid takistusi ka seda tehes ette tuli? :)

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Hei!

      Vahetusaasta rahastuse leidmise kohta (täpsemalt enda kogemusest toetajate otsimisel) plaanin kindlasti veel postituse kirjutada. Kahjuks olen hetkel üsna hõivatud, kuid luban, et kord saab see valmis! Seniks aga üritan Sulle lühidalt, kuid võimalikult ülevaatlikult vastata.

      Tuleb tõdeda, et toetajate otsimise protsess on väga keeruline ning nõuab palju pühendumist. Kuid see, et mina ning mõned teisedki vahetusõpilased sellega edukalt toime oleme tulnud, on vaid tõendiks, et kokkuvõttes pole tegemist võimatuga. Julgustan kõiki tulevasi vahetusõpilasi toetajaid otsima, sest selle protsessi käigus saadav kogemustepagas (ning unistuse realiseerumine) on vaeva väärt! :)

      Kuuldavasti on aasta jooksul nii YFU stipendiumivoor kui ka toetajate otsimise koolitus uuenduskuuri läbinud, kuid loodetavasti toimib see ikka sama eesmärgi nimel.
      Nii nagu toetajate otsimiseks tuleb välja töötada loov, kuid kirjalikus vormis toetusavaldus, tuli stipendiumile kandideerimisekski palju pabereid esitada. Minu esitatud kirjandid, elulookirjeldus ning põhjendused-vastused erinevatele küsimustele olid piisavalt head ning seega kutsuti mind stipendiumivestlusele. Vaimselt oli minu jaoks lihtsam YFUga seotud inimeste esitatud küsimustele vastata kui sarnasel vestlusel potentsiaalsete toetajatega suhelda. Erinevus seisneb selles, kas esindad vaid ennast või lisaks ka vahetusorganisatsiooni. Teiseks puudub toetajate otsimiseks ainult üks õige meetod ning loomulikult ei kirjuta ükski toetaja vahetusõpilasele ette, mida ta tema pöördumiselt nõuab (selle all mõtlen, et sellist kirja nagu YFUlt nn. stipendiumivestluse projekti kohta saad, ei tule :)).
      Ei saaks öelda, et YFU stipendiumi saamine kergegi oli, kuid arvatavasti suutsin neid just seetõttu veenda, et olin juba veebruaris toetajaid otsimas ning kindlate sihtidega. Tänu stipendiumile sain tugeva tõuke toetajate otsimiseks ning kindluse, et YFU mind hindab.

      Olen seda enda teada korduvalt maininud, kuid üheskoos YFU stipendiumi ja toetajate abiga sain vahetusaasta osalustasu kokku. Toetajate leidmisel esines küll takistusi, aga neid siin kommentaaris eraldi välja tooma ei hakka. Olenemata tagasilöökidest vaatan sellele töisele ajale positiivselt tagasi - kõik ei peagi elus lihtne olema!

      Soovin Sulle palju edu toetajate otsimisel! :D

      Kustuta
  8. Su vahetusaasta pole veel küll lõppenud, aga ehk tead juba praegu, mis sulle sel aastal kõige rohkem meeldis ja mida vahetusaasta andis/sinu juures paremaks muutis vms? :D

    VastaKustuta
  9. Aitäh kommentaari eest!

    Ühte kindlat hetke ma välja tuua ei oska. Vahetusaasta on üks pikk protsess, mis kõrvaltvaatajale ehk ei tundu nii imeline kui ise seda kogedes. Üksikud hetked on küll erilised, kuid hoopis teine tunne on tagasi vaadata kogu siinveedetud ajale - minule tuleb küll naeratus näole. :)

    Vahetusaasta ei ole mind loomulikult muutnud niivõrd palju, et Eestisse naaseb uus isiksus, kuid endale tundub, et olen selle aasta jooksul palju vaimselt kasvanud.
    Hindasin oma peret ja lähedalolevaid inimesi juba varemgi, kuid nüüd oskan elu oma pisikeste momentidega veelgi rohkem nautida ja lihtsalt õnnelik olla. (Ma loodan, et see ei läinud minu eelmise vastusega kuidagi vastuollu.) Kogedes suuri probleeme, tunduvad argised pseudomured väga tühised ning ennast sellega koormata ei tasuks ega peakski.

    Nagu ise mainisid, siis vahetusaasta pole veel läbi ning pikemalt ja lahtiseletatumalt saan vastata siis, kui olen tagasi Eestis.

    VastaKustuta